Make your own free website on Tripod.com
DOHOLA?
Novy uces, novy zivot
Home
Domaci strihani
U holice
Pribehy z netu
Nucene strihani
Inspirace
Televize

volně přeložila z anglického originálu Radka

Jeden sluneční den se Julie zdržovala v jednom velkém nákupním středisku, které bylo kousek od jejího domova. V tomto středisku se ona moc ráda prochází celé hodiny. Čas od času zde nakupuje potraviny a jiné věci.Julii se velmi líbí používat na nákup svojí kreditní kartu, protože jí to poskytuje jistotu , že je již dospělá a samostatná žena.
Najednou dvě dívky, přibližně stejně staré jako Julie, upoutaly její pozornost. Obě dívky byly plešaté a vypadaly přímo úchvatně bez jediného vlásku na hlavě.
Julie věděla, že nedávno v obchodnímu středisku otevřeli nové kadeřnictví, ale nemohla uvěřit, že by tyto dvě dívky byly právě tam.
V ten okamžik ji proběhla hlavou myšlenka, že na úpravu svých vlasů, vynakládá více peněz, než na ošacení. Obyčejná bílá halenka a běžné džínsy, to byl celý oděv, který byla schopna si momentálně dopřát. K tomu pár starých tenisek a kabelku běžné konfekce. Proti oděvů byly její vlasy ve výborném stavu.Julie začala chápat, že tak dále pokračovat nemůže a že nastává čas kdy musí výrazně zkrátit délku vlasů. Pomalu přišla k novému kadeřnictví a nahlédla dovnitř.
Sju, majitelka salónu, právě holila hlavu mladičké dívce, která se rozhodla nechat si udělat optimální účes k svému věku a nadcházejícímu létu. Spatřila, jak Julie nakukuje přes výklad do jejího kadeřnictví, a ihned ji napadlo, že tato mladá žena by mohla být její další zákaznicí. Nicméně ta mladá žena, postála chvíli před výkladem kadeřnictví a potom pokračovala dál,asi se ji zatím nechtělo svěřit svoji hlavu mladé kadeřnici.
Sju měla toto kadeřnictví, díky svým rodičům, kteří se rozhodli pomoci dceři otevřít vlastní malou provozovnu.. Ona moc ráda pracuje s vlasy a proto docházela na kurzy kadeřnictví. Když absolvovala kurz, Sju náhodou našla inzerát v novinách, kde velký obchodní dům nabízel k pronajmu dvě místnosti. Nájemné nebylo vysoké, protože místnosti nebyly v příliš výhodném místě střediska, to ale Sju moc nevadilo, protože přímo vedle kadeřnictví byla prodejna dámského oblečení a nedaleko kanceláře střediska, kde také pracovalo větší množství žen.
Po odchodu od kadeřnictví Julie stále přemýšlela zda se nemá přece jenom vrátit. Před svýma očima má stále více skutečný obraz: mladičké dívky s oholenou hlavou jak sedí v křesle salónu. Také si říkala,že kdyby se nechala ostříhat,tak by ji v létě nebylo takové horko.Navíc si vzpomněla, že o stříhání dohola, už několikrát v poslední době přemýšlela.Začala si představovat, jak by vypadala, kdyby se nechala ostříhat. Znovu se ji vloudila myšlenka o tom, že v létě by ji nebylo takové horko, k tomu by ještě ušetřila nějakou stovku dolarů,ošetřování by totiž bylo mnohem jednodušší a tím i levnější. Vždyť za poslední rok utratila tisíc dolarů za údržbu svých vlasů. Všechny tyto peníze by bylo možné ušetřit,pokud by se rozhodla nechat si oholit hlavu.
Aniž si to nějak uvědomovala,zašla do prodejny s oděvy pro mladé ženy a koupila si sexi obepnutou halenku a krátkou minisukni, aby to mohla nosit v nadcházejícím létě. Při měření halenky si všimla,že má vlasy již odrostlé a potřebuje odbarvit a také zastřihnout roztřepané konečky. Jedna z prodavaček v obchodě, mladá žena s velice krátkým sestřihem, obrátila pozornost k Julii jak si pracně upravuje své dlouhé kudrdlinky.
- slečno, kus od našeho obchodu nedávno otevřeli nové kadeřnictví, - řekla jí. – – stříhání tam stojí pouze pět dolarů. Já jsem měla také podobně dlouhé vlasy a dnes jsem se tam nechala ostříhat, podle mě, ostříhat si teď nakrátko vlasy – to je ten správný čas , před horkým létem,
- vy jste říkala že pouze pět dolarů? - diví se Julie. – – a je tam žena kadeřnice?
- ano, můžete se přesvědčit sama. No a za tak málo peněz vás majitelka ostříhá na krátko , já bych řekla,že dokonce hodně nakrátko pokud budete chtít.
Julie poděkovala prodavačce za informaci a odhodlaně zamířila směrem ke kadeřnictví. Když vstoupila do kadeřnictví, zjistila , že tam kromě Sju nikdo jiný není,
- dobrý den, čím vám mohu pomoci, - zeptala se Sju.
- já bych se chtěla dát ostříhat, - odpověděla Julie.
 Spatřila, že kadeřnictví je docela malé: je v něm jen jedno kadeřnické křeslo, před ním toaletní stolek, na kterém jsou uležené různé nástroje na stříhání vlasů a umývadlo, připevněné ke křeslu. Nebyly zde ani židle,pro další zákaznice čekající až na ně přijde řada. «« to je dobře, že nikdo jiný sem nemůže,říká si Julie a sedá do křesla »,
- slečno, - jak to budete chtít ostříhat?-ptá se Sju.
Julie sedí v křesle a dívá se na svůj odraz v zrcadle. Ze zrcadla se na ni dívá sympatická dlouhovlasá mladá žena. «« brzy se ale všechno změní », - říká si - Sju si zatím připravuje nástroje pro stříhání.Pohled Julie upoutal strojek na stříhání vlasů. «« nastala doba začít », - v duchu uvažuje.
- chci, aby jste mně ostříhala co nejvíce na krátko. Čím to bude kratší, tím lépe. Já si myslím,že by mně mohl takový účes slušet - řekla Julie tichým nejistým hlasem. Sotva ji ale stačí dech to říci: « prvně všechny vlasy ostříhejte strojkem, a potom bych chtěla ještě oholit hlavu břitvou, aby se leskla, jak biliárová koule! » trochu jistěji vyhrkne Julie.
- copak že, tak nakrátko, - usměje se Sju. -moc ráda tento účes dělám navíc dnes jsem jiný než na krátko a dohola ještě ani nedělala- a nebojte se určitě s novým účesem budete moc spokojená. To vám slibuji!Je to také velice praktické a řekla bych i sexi.
Opět se usměje Sju "Příprava je hotová" S Julie pomalu padá veškeré napětí. Kdy děláš cosi takového poprvé, obzvlášť když si necháš prvně v životě oholit hlavu,tak to může člověka znejistit.Zvláště mladou ženu,která zatím vždy měla jen dlouhé vlasy.
Kadeřnice vzala strojek a připevnila k němu nástavec na pět milimetrů. «« udělám jí pro začátek kratičkého ježka », - říká si Sju.
Mírně nakloní hlavu dívky a začne pomalu stříhat vlasy od krku vzhůru k vrcholu hlavy. Julie, si stálé ještě nebyla jistá zda se správně rozhodla a tak si dlouze povzdechla: Již není cesty zpátky , zastavit to není možné.
Podvoluje se paži Sju, strojek pokračuje ve stříhání vlasů dívky. Uviděla, že Sju již přešla přes boky na vrchní části hlavy.Přiložila strojek k jejímu čelu a pod mírným tlakem,jim začala pohybovat směrem k temeni.Dlouhé nádherné vlasy pomalu padají dolů na zem. Na jich místě zůstává pouze sotva znatelné strniště po celé hlavě.
Před stříháním Sju schválně nepřekryla Julii plachetkou, proto je nyní bílá halenka dívky celá pokrytá vrstvou jejich dlouhých hustých vlasů,ta definitivně zbavená dlouhých vlasů,si zatím pozorně prohlíží v zrcadle svůj nový, prozatím ještě nehotový účes.Stříhání se jí velmi líbilo a ani trochu již nelituje svého rozhodnutí.
- tak jak se vám to líbí ? - zeptá se Sju.
- velmi, - odpověděla . – ale chtělo by to ještě více zkrátit.
- tak- tak- tak … zasmála se kadeřnice. - zákaznice má vždy pravdu,nebojte se ostříhám vás tak nakrátko,jak jen to bude možné.
Přestože větší část vlasů Julie bylo již ostříháno,stále ještě krátké strniště čekalo na svůj čas.
Sju oddělala nástavec od strojku a nyní za každým jeho pohybem zůstával na hlavě již jen bělavý proužek se sotva znatelnými štětinkami. Za pár minut kadeřnice ukončila stříháni dívky,vypne strojek a zeptá se:
- je to dost krátké?
Julie hned neodpoví, protože se jí v hlavě honí plno myšlenek. Nevěděla proč, ale moc se ji líbilo když Sju jezdila strojkem po její hlavě. Navíc, teď nebude potřebovat tolik času s každodenní úpravou účesu a vynakládat plno peněz i času na různé úpravy a barvení, které dobře vypadá jen v tu chvíli, když odejdeš od kadeřnice. A o kolik ráno může déle spát, když nebude muset namáčet a potom fénem sušit vlasy a vytvářet účes,kterého si potom stejně nikdo ani nevšimne. Nový účes bude velice snadné udržovat «« být plešatá - to je skutečně velice pozoruhodná a příjemná věc », - říká Julie.
- nebudete proti tomu, pokud vám nyní oholím vaši hlavu, - spíše jen pro jistotu, se zeptá , Sju.
Nečeká však na odpověď, vezme teplý vlhký ručník i zabalí jim její hlavu . Za pár minut Sju nanesla na rozpařenou hlavu dívky holící pěnu,
- inu, ještě malou chvilku a vaše hlava bude krásně lesklá a dokonale hladká, - zasmála se Sju.
Začíná na vrcholu a pečlivě stírá břitvu pěnu, a společně s ní i ty pozůstatky vlasů, které nemohl vzít strojek.Za deset minut byla s prací hotová.
Julie, se okamžitě doslova zamilovala v obraz,který spatřila v zrcadle. Nový střih se ji opravdu líbil, ale ještě více se jí líbila ta smělá, nezávislá, hezká a neobyčejně stylová mladá žena, kterou spatřila v zrcadle.
- tak jak, se vám to líbí teď? - zeptala se Sju.
Svojí otázkou vyrušila Julii ze stavu sebeobdivování
- ano! To je přesně to, po čem jsem tak dlouho toužila! – odpověděla..Myslím si,že jiný účes již nechci,tento je pro mě ten pravý-dodává.To chápu,máte dokonalý tvar hlavy,krásný krk a navíc takto ještě více vyniknou vaše nádherné oči a obličej,přitakává Sju.A pokud budete chtít moc ráda vás každý týden za jeden dolar vždy čerstvě oholím.Možná i za méně!
Julie vyndá svou peněženku a vyrovnává se ze Sju. Najednou, jí proběhne hlavou myšlenka, že když už si změnila účes,tak by to chtělo i obléci nově koupené oblečení,požádá proto Sju zda by se mohla ještě u ni převléci.
- to není problém, - odpověděla Sju.
Julie rychle převlékne v šatně sukni i halenku.Přestože se jí hlava leskla, jak křišťálová koule, Vypadala neobyčejně žensky ve svém novém oblečení. Byla velice hrdá sama sebou - a byla moc ráda,že překonala svůj strach a udělá o čem mohou ostatní jenom snít!Ujistila Sju,že za týden určitě zase ráda přijde na čerstvé oholení svojí hlavy a odebrala se k východu.Ve dveřích se potkala s další mladou dívkou.
Od pohledu to byla taková ta úřednice v stejnokroji,kterých je v každé kanceláři plno a všechny jsou skoro stejné.
Julie se rozhodla zůstat opodál a počkat jak se nová zákaznice nechá ostříhat. Postává kus od kadeřnictví a sleduje udivené pohledy a pochvalné připomínky kolemjdoucích mužů, moc se jí to líbí. Najednou spatřila, jak ze salónu vychází ona neznámá mladá úřednice, s přesně stejně oholenou hlavou do třpytivého lesku, bez jediného vlásku na hlavě, přitom od obou dívek se šíří velice silný náboj sexepílu a až neuvěřitelné ženskosti. Když se setkaly pohledy dívek,obě se na sebe usmály a na dálku se pozdravily pohlazením své dokonale vyholené hlavy.
« ostříhání dohola – to je ten nejlepší účes, která žena se pro něj rozhodne,bude stokrát krásnější než kdykoliv před tím », - radostně si polohlasem říká Julie a rozhodne se,že zajde za prodavačkou dámského oblečení aby ji mohla ještě jednou poděkovat a pochlubit se ji se svým novým vzhledem.Když došla k obchodu dotyčná mladá žena právě jako poslední zavírala obchod a chystala se jít domů k svému příteli.Nejprve ji nepoznala,musela se ji představit.Na první pohled,ale bylo znát,že je jejím novým účesem nadšená.Protože měly společnou cestu domů a byly přibližně stejné staré.Navzájem se představily-prodavačka jako Marie-a domluvily se,že si budou tykat.Marie se po pár metrech svěřila Julii,že by také moc ráda zkusila jít dohola,ale bojí se reakce svého přítele,který vždy říká jak se mu líbí její dlouhé vlasy.A tak i když byla velice nadšená,že se nechala dnes ostříhat nakrátko má docela strach jít domů.Před Mariiným domem se rozloučily jako dvě dlouholeté známé.Marie ještě požádala Julii zda by si ji mohla vyfotit na mobil a ukázat ji svému příteli,pokud on hned jak vstoupí do dveří a spatří ji,tak zase neodejde.Julie dál pokračovala sama a oddávala se pocitům až rozkoše jak ji teplý větřík ofukoval její čerstvě oholenou hlavu.Vždyť ještě včera večer a dnes ráno to byl jen nepříjemný vítr,který ji cuchal pracně vytvořený účes.Od toho dne začal pro Julii nový život-život bez vlasů-.Po příchodu domů se Julie usadila před zrcadlo,aby se na sebe znovu a lépe podívala.Když si nalíčením ještě více zvýraznila oči,byla výsledkem zcela unesená.Začala si ohmatávat a hladit svoji holou hlavu a oddávala se do stavu prozatím nepoznané rozkoše.Nevnímala jak dlouho takto sedí,vyrušil ji až hlas telefonu,kde ji Marie rozechvělým hlasem od radosti oznamovala,že přítel její krátký účes přijal velice dobře.
A -když jsem mu ukázala tvoji fotku a řekla toto je -můj sen a takto bych se ráda nechala jednou ostříhat,ale bojím se,že se ti již nebudu líbit-,jen dodal-nevidím důvod proč by jsi se mě neměla líbit,možná naopak,co já vím? To se pozná až si splníš svůj sen-.Já jsem holky ostříhané dohola již dříve viděl u kamaráda na internetu a musím říci,že jim to moc slušelo.No a když nejhůř tak vlasy zase narostou –nebo ne?-Kámoš je velký obdivovatel holohlavých dívek jenom se styděl to někomu říci a mě se prozradil jen náhodou.Jsem rád,že mě to řekl a ukázal,protože ty holky vypadaly fakt dobře.Také jsem díky tomu změnil názor na délku vlasů u žen.Jenom u tebe jsem si to nějak nedovedl představit a pravděpodobně bych tě nedokázal o to ani požádat.Když ale vidím tvůj kratičký sestřih jsem přesvědčen,že budeš vypadat skvěle.Tak jako ty ostatní děvčata.Když to,ale chceš sama udělat,já se budu jenom těšit!
-Zítra mám sice volno,ale hned jak Sju otevře ihned za ni zajdu-.Až půjdeš odpoledne domů z práce tak se můžeme sejít v kavárně na rohu naší ulice.Byla bych moc ráda abych se prvně ukázala tobě.Potom se můžeme stavit u mě,chtěla bych tě s někým seznámit pokud budeš chtít.
Julie ze vším souhlasila.Později se ukázalo,že díky své hladce oholené hlavě našla dva nové dobré kamarády a konečně i přítele kterého do té doby také neměla.Nutno ale dodat,že kromě péče -o své dle názoru ostatních sice krásné vlasy-pro to nic jiného neudělala.Vlastně spíš kvůli nim!-No a její přítel,-ten již nemusí obdivovat holohlavá děvčata pouze na internetu-.Všem se tak splnil jeden společný sen.