Make your own free website on Tripod.com
DOHOLA?
Pravo vendety
Home
Domaci strihani
U holice
Pribehy z netu
Nucene strihani
Inspirace
Televize

Napsal Cuta

Byl začátek prázdnin, když mě moje kamarádka přemlouvala ať si něco udělám s vlasy. Byla kadeřnice a ráda zkoušela účesy. Teď zrovna měla polodlouhé mikádo sestříhané na velké zuby až k ofině, která byl asi pěticentimetrová. Mé dlouhé vlnité vlasy jsem měla ráda, ale nakonec nechala jsem se přemluvit k malé velké změně. Radka mi slíbila, že je zkusí narovnat.

Seděla jsem u ní v salónu, bylo již zavřeno a ona spustila žehlící nůžky, začla pěkně z boku ale když byla vzadu, jako bych najednou ucítila nepříjemný zápach. Co to smrdí. Jej, vykřikla Radka. Stalo se to nejhorší, z čeho jsem měla strach. Vlasy byly u týla spálené. Radka navrhovala dvě možnosti a obě byly strašné. Buď vlasy podholit a nechat dlouhé, nebo zkrátit a to hodně. Měla jsem strach z holení a tak jsem Radce, přestože jsem na ní byla naštvaná dala volnou ruku. Chtěla jsem jen a´t nevypadám jako kluk.

Radka dokončila narovnání mých vlasů a jala se okamžitě jejich délku zkracovat. Z mých dlouhých loken se začaly stávat kratší. Ve předu mi nechala dlouhé prameny až pod bradu ale směrem dozadu se radikálně zkracovaly. Ucho mi sice vidět nebylo, ale krk vzadu jsem měla celý obnažený. Když mi na něj vjela Radka strojkem, div jsem nevykřikla. Cítila jsem jak nože strojku projíždí mým týlem výš a výš. . Celý můj krk byl téměř holý. Byla jsem naštvaná, ale cítila jsem se úžasně svobodná. Nejvíc mě dostávala Radka, jak byl úplně v pohodě. Když to dodělala, vypadala jsem zcela jinak. Z mých kudrnatých vlasů pod ramena zbyly rovné, do šikmého mikáda sestřižené vlasy. Vypadala jsem jako jedna hlasatelka počasí, ovšem s holým  krčkem. Radka měla jediné štěstí, že mi stále běhal mráz po zádech z toho, jak vyholovala.

To však přešlo, když mi řekla, že to udělala schválně.

Už dlouho mě přesvědčovala, že mé sebevědomí je uvězněné v mých dlouhých vlasech. Když se vzbouřím a ostříhám je, říkala, tak se prý probudím. Tím mě tedy opravdu probudila. Nejdříve jsem zrudla, konečky vlasů se mi zatočili, ale pak mě začala napadat pomsta.

Když jsi ty rozhodla, jak budu vypadat já, tak teď já mám právo cokoliv provést s tvými vlasy. Radka sice neochotně, ale souhlasila. Rozhlížela jsem se po salónu.

Nejdříve ti vlasy obarvím. Protože jsi byla hloupá, strašila jsem Radku, tak budeš blondýna. Vždycky mi vonělo, když někoho Radka barvila. Nechala jsem umíchat hodně odbarvovače a pomalu je nanášela na radčiny vlasy. Když byly vlasy pokryté a zabalené  alobalu, tak se se zbytkem pustila radka i do mých vlasů. Obarvila spodní konce mých krátkých vlásků, takže tvořili pruh. Vepředu byl u brady a vzadu byly mé holené vlásky zcela blonďaté.

To není vše ujistila jsem novopečenou blondýnu Radku. Teď budu stříhat. Ale vždyť to neumíš, odvětila. Tohle zvládnu, šeptla jsem. Zasponkovala jsem dlouhé prameny k temeni hlavy a rozezvučela strojek. Radce málem vypadli oči. To, co mi sama nabízela, podholení, jsem se jala sama zpracovávat na ní. Prameny odskakovaly a já Radce úplně obnažila krk. Dlouhé prameny jsem pravidelně zastříhla na rovné mikádo, takže krásně poletovaly na holém krku. Přední ofinu jsem brutálně zkrátila na dva cm, čímž byla má pomsta dokonána.

Radka se rozhodla mé vlasy ještě nagelovat. Když mi projížděla po krčku, projížděla mnou neskonalá energii.

Ten den jsem se poprvé milovala se ženou. Ten den jsem se osvobodila a Radka je dodneška mou nejlepší kamarádkou.

Od těch prázdnin nenosím delší sestřih než jsem měla tehdy. Chodím k Radce jednou za půl roku. Máme společný rituál. Ona navrhuje účes mě a já jí. Když se shodneme, tak to i provedem. A pak to stojí za to.

Mimochodem, barva mých vlasů je v současnosti modrá.